*Tose*Balkanski*Andjeo*
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
*Tose*Balkanski*Andjeo*

*Forum*Posvecen*Balkanskom*Andjelu*
 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Biografija

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
~*kristina*~
Admin
~*kristina*~


Broj poruka : 486
Datum upisa : 18.07.2008
Godina : 30
Lokacija : uvek sa nasim andjeom

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Biografija   Biografija Icon_minitimeSub Jul 19, 2008 2:55 am

Todor Proeski,ili za prijatelje Tose,rodjen je 25. januara 1981. godine u Krusevu.Bio je jedan od najpopularnijih pevaca u Makedoniji,a svoju muzicku karijeru je zapoceo nastupom na teen festivalu "Melfest" 1996. godine,gde je osvojio svoju prvu nagradu.Mnogi su vec tada prepoznali njegove zavidne glasovne mogucnosti.Na festivalu u Stipu 1997. godine nastupao je sa pesmom "Pusti Me",a godinu dana posle trijumfovao je na festivalu u Skopju sa pesmom "Ostani Do Kraja".Godine 1998. zapocinje saradnju s makedonskim kompozitorom Grigorom Koprovim i stvara svoje prve velike hitove ''Usni Na Usni" i "Sonce Vo Tvoite Rusi Kosi", sa kojima postize slavu medju ex-yu publikom.
Prvi ekskluzivni ugovor s kucom ''Avalon'' potpisuje 1999. godine i 15. maja objavljuje svoj debi album ''Nekade Vo Nokta'' (''Negde U Noc'').Te iste godine osvaja nagradu publike na ''Skopje'' festivalu,a koji mesec kasnije je imao i prvi samostalni koncert.
Naredne,2000. godine za album ''Nekade Vo Nokta'' osvaja prestizne nagrade ''12 Velicanstvenih'' i to za najbolji muski vokal,najbolji koncert godine,najbolji video...Ta godina mu donosi i novi album,''Sinot Božji'',a kao student muzicke akademije ucestvuje u operi u sezoni 2000/2001.Godina 2001. mu donosi drugo mesto na podgorickom festivalu,ali i cak pet zaredom rasprodatih koncerata u Skoplju i veliki koncert u beogradskom Sava Centru!Treci album izdaje 2002. godine pod nazivom ''Ako Me Pogledas U Oci'',a pred kraj godine krece na veliku,uspesnu turneju.Na velikom srpsko-crnogorskom festivalu ''Beovizija'' odnosi pobedu 2003. godine,ali i na makedonskom nacionalnom izboru za pesmu Evrovizije,te predstavlja Makedoniju 2004. godine sa pesmom ''Life'',odnosno ''Angel Si Ti'',i malo kasnije izdaje album,cetvrti po redu,pod nazivom ''Dan Za Nas''.Ono sto mu 2003. godina donosi je i nagrada Majke Tereze za humanost,kao i pocasna titula regionalnog ambasadora dobre volje UNICEF-a,a singl ''Za Ovoj Svet'',odnosno ''This World'',koji je uradio 2004. postaje himna UNICEF-a.
Album ''Po Tebe'', odnosno ''Pratim Te'' smatra se jednim od najuspesnijih albuma balkanske muzicke scene,pogovoto ove novije. Pesme sa ovog albuma su mesecima drzale prvo mesto na svim top-listama sirom bivsih jugoslovenskih republika.
Ovde,2007. godine,izdao je dva albuma:prvi, ''Bozilak'',sto na makedonskom znaci duga,kao kompilaciju probranih tradicionalnih makedonskih pesama (njih cetrnaest),i na tom albumu ga prati simfonijski orkestar,a drugi, koji se u prodaji pojavio prvog avgusta,nosi naziv ''Igra Bez Granica'' i na njemu je osetna ozbiljnost,kako u tekstovima,tako i u muzici i kompletnim aranzmanima.
U prolece 2007. godine Tose je ponovno nastupio na HRF-u,osvojivsi Grand Prix s pesmom "Vezi me za sebe",koja je po broju emitovanja nadmasila prethodni hit godine.
Lista Tosetovih saradnika sadrzi mnoga poznata imena kao što su Grigor Koprov,Phoebus,Zeljko Joksimovic,Leontina Vukomanovic, Marina Tucakovic,Bora Corba,Miro Buljan,Antonija Sola i dr.Zaštitni znak Proeskog bio je izraz "Ve Sakam Site",odnosno "Sve Vas Volim"–a tako je i zaista osecao,sto je vrlo dobro umeo da pokaze svojoj publici,gde god da je nastupao.Kao izuzetno lep i zgodan,vazio je za zavodnika,ali su njegove devojke uglavnom bile manje poznate javnosti,odnosno nisu bile iz javnog zivota, ne racunajuci pricu o bugarskoj manekenki Rumijani Peve,koja se pojavljuje u njegovom spotu ''Ko Ti To Grize Obraze''.Za nju nikada nije potvrdio,ali ni demantovao da su bili zajedno.Ali je zato demantovao pricu o izvesnoj slovenackoj manekenki Andrei,koja je navodno rodila njegovo dete.Poznata je jedino veza sa rukometasicom Andrijanom,kao i kratka avantura sa hrvaticom koju je upoznao na sopstvenom koncertu.Sa svakog koncerta je odlazio bogatiji za ogroman broj zenskog donjeg vesa,ali i plisanih igracaka,kojima su ga devojke zasipale.Poznato je da su upravo te njegove igrackice podeljene u dva navrata deci u sirotistima u Makedoniji.
Tose Proeski je poginuo 16. oktobra 2007. godine u ranim jutarnjim satima u saobraćajnoj nesreci na autoputu kod Nove Gradiske u Hrvatskoj.Krivac za saobracajnu nesrecu je njegov vozac,jer je auto zbog neprilagodjene brzine i nedovoljnog rastojanja prvo udario u prikolicu kamiona pred sobom,potom se odbio i udario u branik pored puta.Ostala je misterija zbog cega se ni jedan ''air bag'',odnosno vazdusni jastuk nije aktivirao,a u pitanju je auto renomiranog proizvodjaca:WV Tuareg.U Makedoniji je 17. oktobar proglasen danom zalosti,a premijer se ponudio da Vlada organizuje i snosi sve troskove oko sahrane.

ako postoje neki detalji koje nisam napisala,slobodno ih dodajte...
Nazad na vrh Ići dole
https://toseparasiempre.serbianforum.info
Vlada!!!
Admin
Vlada!!!


Broj poruka : 86
Datum upisa : 25.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimePet Jul 25, 2008 1:04 pm

ja misli da je ovo sve.veoma si lepo napisala.mnogo lepo.
Nazad na vrh Ići dole
~*kristina*~
Admin
~*kristina*~


Broj poruka : 486
Datum upisa : 18.07.2008
Godina : 30
Lokacija : uvek sa nasim andjeom

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimeSub Jul 26, 2008 2:41 am

ovo sam ustvari skinula sa nekog sajta...tacnije nekoliko njih pa sam onda sve spojila...drago mi je da ti se svidja...
Nazad na vrh Ići dole
https://toseparasiempre.serbianforum.info
Vlada!!!
Admin
Vlada!!!


Broj poruka : 86
Datum upisa : 25.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Kragujevac

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimeSub Jul 26, 2008 11:22 am

I meni
Nazad na vrh Ići dole
zmajfilm

zmajfilm


Broj poruka : 30
Datum upisa : 30.08.2008

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimeNed Avg 31, 2008 3:07 pm

tose je bio carina
Nazad na vrh Ići dole
~*kristina*~
Admin
~*kristina*~


Broj poruka : 486
Datum upisa : 18.07.2008
Godina : 30
Lokacija : uvek sa nasim andjeom

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimePon Sep 01, 2008 4:03 pm

jeste...
Nazad na vrh Ići dole
https://toseparasiempre.serbianforum.info
TOSE-ZAUVEK U MOM SRCU

TOSE-ZAUVEK U MOM SRCU


Broj poruka : 30
Datum upisa : 15.10.2008

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimeČet Okt 16, 2008 11:13 am

ODLICNO NAPISANO!TOSE PARA SIEMPRE
Nazad na vrh Ići dole
ana94
Admin
ana94


Broj poruka : 40
Datum upisa : 30.07.2008
Godina : 29
Lokacija : Nova Varos

Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitimeČet Jan 08, 2009 10:39 pm

iskreno mislim da se vise nista ne moze sigurno reci,ste je to sto je prouzrokovalo takvu nesrecu,koju Tose nazalost nije preziveo.postoje razne price...ali prvi izvestaj sadrzi ovo sto je vec napisano pa neka ostane na tome.ne bih zelela da se polemise o tome sta je tacno,tacnije,jer smatram da to ne znaju ni ljudi koji su bili sa njim tog kobnog jutra a kamoli neko ko moze samo da nagadja......

super je text,mada bih ja dodala neke stvari iz njegov,ako se moze tako reci iz privatnog zivota....ovo mi je kao samo biopgrafija jednog pevaca...mislim da bismo trebali da dodamo jos neke detalje,koji se ticu njega kao osobe.sta je voleo da radi,cime se bavio pored muzike.nesto poput toga....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Biografija Empty
PočaljiNaslov: Re: Biografija   Biografija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Biografija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
*Tose*Balkanski*Andjeo* :: *About*Tose* :: *Biography*-
Skoči na: